Otsime kahtlusalust
Kirjeldame kuritööd. Politsei sai kuritepaika uurides teada, et:
- Kahtlusaluse juuksekarva läbimõõt = 0,000120
- Kahtlusaluse löögijõud = 600 N
Kas juuksekarva läbimõõdu järgi saab kedagi meist välistada?
Mõõdate ära, milline on teie juuksekarva läbimõõt.
Paneme tulemused tahvlile. Märgime ära, missugused on tütarlaste juuksekarvade läbimõõdud, jooned alla. Kas poiste ja tüdrukute juuksekarvade läbimõõdud erinevad? Blondidel peaks olema väiksema läbimõõduga juuksekarvad. Arvutame keskmise juuksekarva jämeduse.
Kui suure jõuga?
Kuidas on löögijõuga, kas suudame seda mõõtes endi seast kedagi välistada. Peame oma nutitelefoni kasutades ära mõõtma oma löögijõu.
Mis on siia kirjutatud?
Politseijaoskonnast saabus faksiga vihje, aga see vihje on liiga väikeses kirjas – nende poolne eksimus. Meie peame seda teksti nüüd välja lugema.
Kirjas oli ...
Loeme ette. Saame instruktsioonid. On ka tahvlil.
Mitmendalt korruselt oli kahtlusalusena?
Politsei häirekeskus oli saanud koolimajast kolm erinevat alarmi. Kõigi kolme korruse alarm oli tööle läinud, aga järelikult õiget sissetungimiskohta ei teata. (kui mõni taibu ütleb, et katkine aken peaks ju kusagil olema, siis ütleme, akna purunemine toimus põgenemise käigus aga sisse tuldi kusagilt mujalt) Meie oleme pannud igale korrusele kolm Random Tone generaatorit tööle, kus nende toonide vahe on üliväike 438, 440 ja 442 Hz. Kõrvaga erisust ei taju, eriti kui oled vahepeal korruste vahet liikunud. Leida tuli oma anduriga 440 Hz, see oli teisel korrusel.
Ülesanne:
- Käige korrused läbi, uurige signalisatsiooni helinat, tehke kindlaks, mis on selle sagedus.
- Millisel korrusel on heli sagedus 440Hz?
- Salvestage endale see va heli, mida me mängime.
Morse
Signalisatsiooni tooni sisse on peidetud Morse kood. Morsekoodi välja nuputamine kas salvestavad oma nutitelefoniga heli, või paberi ja pliiatsiga kirjutavad kohe välja. Klassis on tabel, millega dešifreerida.
Salvestavad signaali, vaatavad selle muutumist ajas.
Sõnum on, et TULEN VEEL
Kui kõrge?
Sõnumi sisuks on „Tulen veel“ järelikult ülbik sissetungija lubas veel tagasigi tulla. Selleks aga tellime koolile uue ja efektiivsema signalisatsiooni/alarmi, aga tootja tahab teada selleks kogu maja kõrgust.
Turvafirma tahab panna uue signalisatsioonisüsteemi, selleks on vaja teada maja kõrgust. Mõõdame selle kasutades oma mobiiltelefoni.
Kui suur jälg?
Jaoskonnast on tulnud kahtlusaluse jalajälg, aga skaalad on paigast ära. Mis on kahtlusaluse jalanumber?
Vaatame, kas meie hulgas on kahtlusaluseid.
Löögijõu järgi otsustades ei ole ühtki.
Juuksekarva paksuste järgi võiksid olla kahtlusalused need.
- Mis te teada saite, mis jäi meelde?
- Mida saab veel mõõta?